Pedicure medyczny

Pedicure podlogiczny może być też nazywanym pedicure leczniczy lub pedicure medyczny. Jest to specjalistyczny lub leczniczy zabieg przeprowadzany przez specjalistę podologa, po przeprowadzaniu dokładnego wywiadu z pacjentem oraz przy użyciu sterylnych i jednorazowych narzędzi.

Po przeprowadzeniu konsultacji podologicznej – dokładnego wywiadu z pacjentem, rozpoznaniu ewentualnych dolegliwości i analizie naszych stóp – podolog przystępuje do podstawowego zabiegu podologicznego. Podczas zabiegu są udzielane odpowiednie porady i zalecenia dotyczące pielęgnacji. Pedicure leczniczy przeprowadzany jest przy użyciu wysokiej jakości sprzętu.

Zasadnicza różnica pomiędzy pedicure kosmetyczny a podologicznym jest fakt iż pedicure kosmetyczny jest jedynie pielęgnacją stóp. Zrogowacenia na stopach są wygładzane a nie usuwane. Często zdarza się tak, że kosmetolodzy podczas przeprowadzania pedicure kosmetycznego używają „omegi” która niestety przy nieumiejętnym stosowaniu może prowadzić do ścięcia zbyt dużej ilości naskórka. Pedicure podologiczny (pedicure leczniczy) jest zabiegiem specjalistycznym , przeprowadzanym po uprzedniej konsultacji podologicznej, przez specjalistę który posiada fachową wiedzę i praktykę podologiczną. Wszelkie zrogowacenia są usuwane a nie tylko wygładzane. Podstawowy zabieg podologiczny wpływa na skuteczną profilaktykę, która jest niezwykle ważna dla zdrowia naszych stóp.