Podologia - case study

Do naszego gabinetu trafiają pacjenci oczekujący pomocy. Poniżej przedstawiamy wybrane przypadki działań podologa.

Uraz mechaniczny paznokcia

Klientka po urazie mechanicznym ( coś ciężkiego spadło na paznokieć). Praca w tym przypadku polegała na dokładnym oczyszczeniu paznokcia z miejsc chorobowo zmienionych. Do stosowania w domu na czas wzrostu paznokcia zalecone zostały Alba serum oraz Arkada serum.

Wrastających paznokieć,
korekta metoda Kostki Arkady

Paznokieć sprawiał duże dolegliwości bólowe. Przez 7 dni przed zabiegiem Pani stosowała serum Arkady w celu uelastycznienia paznokcia. Podczas zabiegu paznokieć został wprowadzony na prawidłowy tor wzrostu oraz pokryty akrylem w celu utrwalenia. Przez cały okres zrostu akrylu Pani przychodziła na regularne kontrole 1 x w miesiącu oraz stosowała serum Arkady.

Wkręcający paznokieć

Starsza Pani chorująca na cukrzyce. Pani nie odczuwająca dolegliwości bólowych związanych z wkręcanie. W tym przypadku postępowanie polegało na podcięciu wkręcającego elementu paznokcia, założeniu tamponady oraz zmianie opatrunków do czasu wygojenia. Pani ze względu na wiek oraz brak dolegliwości bólowych nie chciała zakładania klamry drutowej. Regularna kontrola stanu paznokcia oraz wymiana tamponady pozwoliła uzyskać zadowalający efekt.

Odcisk miękki


Klientka skarżyła sie na silny ból przy chodzeniu między palcami 4 i 5 stopy lewej. Po oględzinach okazało sie ze mamy do czynienia z odciskiem miękkim. Już po pierwszej wizycie Pani poczuła ogromna ulgę przy chodzeniu.

Pękające pięty, rozpadliny

Opracowanie pęknięcia i zrogowaceń oraz zalecenie stosowania maści przeznaczonych do pękający oraz mocno zrogowaciałych pięt.

Klientka w trakcie chemioterapii

Preparaty te często powodują deformacje lub uszkodzenia paznokci. Zabieg polegał na usunięciu części paznokcia zdeformowanego i nie przylegającego do łożyska. Odrazu po zabiegu Pani odczuła ogromny komfort fizyczny i psychiczny ponieważ jej paznokcie wyglądały dużo lepiej i nie powodowały dolegliwości bólowych.

Call Now Button